Barbara Corcoran o tom ako predať nehnuteľnosť online

Autor: Michal Pěček | 2.5.2011 o 7:45 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  809x

Kto je Barbara Corcoran? Realitný agent, ktorá v roku 1978 založila svoju kanceláriu s pôžičkou 1000 $US. A za koľko ju predala v roku 2001? Niekde okolo 70 milionov $US. Pred pár dňami sa na NBC  v TODAY show zdôverila s tým čo robiť/nerobiť keď predávate dom. Chcete vedieť jej recept? Čitajte ďalej.

 

Barbara v priebehu štyroch minút prezradí správne slová na popis nehnuteľnosti, zhodnotí dobré a zlé fotografie a presne ukáže aké fotografie najlepšie zapôsobia na potencionálnych kupcov. Keďže je tento blog o foteni tak sa zamerajme na to čo Barbara povedala o fotkách. Nižšie je doslovný prepis malej časti o fotkách v angličtine a môj hrubý preklad.

Ms. CORCORAN: Let me tell you, pictures are the name of the game. People shop by pictures. They are 10 times more important than even the words you use.

Pani CORCORAN: Poviem Vám, fotky sú to najpodstatnejšie. Ľudia nakupujú podľa fotiek. Tie sú 10 krát dôležitejšie ako slová ktoré použijete.

GUTHRIE: And the kind of camera you use even matters, right?

GUTHRIE: A typ fotoaparátu je tiež dôležitý, však?

Ms. CORCORAN: The kind of cameras, everything. You need a high definition camera that's going to take great shots. If you're not going to have professional photography done, which you certainly should, for between two and $500 is the average in the United States right now, you should definitely pick a sunny day and rent a wide-angle lens.

Pani CORCORAN: Typ fotoaparátu je všetko. Potrebujete kameru s velkým rozlíšením, ktorá odfotí perfektné fotky. Ak si nedáte spraviť profesionálne fotky, čo by ste si ale určite mali dať spraviť, za približne 200  -500USD, je dnes priemerná cena v Spojených Štátoch, tak si určite vyberte slnečný deň a prenajmite si širokouhlý objektív.

GUTHRIE: OK, because a lot of people now looking on their iPad or their iPhone.

GUTHRIE: OK, lebo veľa ludí si ich prezerá na  ich iPadoch a iPhonoch.

Ms. CORCORAN: Exactly. And you know what? These other photos just don't show up well there, so you've missed the whole boat.

Pani CORCORAN: Presne. A viete čo. Tie ostanté fotografie sa tam nezobrazujú dobre, takže vám ušiel vlak.

Ak chcete vidiet celé video tak je tu: link na video

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?