Barbara Corcoran o tom ako predať nehnuteľnosť online

Autor: Michal Pěček | 2.5.2011 o 7:45 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  803x

Kto je Barbara Corcoran? Realitný agent, ktorá v roku 1978 založila svoju kanceláriu s pôžičkou 1000 $US. A za koľko ju predala v roku 2001? Niekde okolo 70 milionov $US. Pred pár dňami sa na NBC  v TODAY show zdôverila s tým čo robiť/nerobiť keď predávate dom. Chcete vedieť jej recept? Čitajte ďalej.

 

Barbara v priebehu štyroch minút prezradí správne slová na popis nehnuteľnosti, zhodnotí dobré a zlé fotografie a presne ukáže aké fotografie najlepšie zapôsobia na potencionálnych kupcov. Keďže je tento blog o foteni tak sa zamerajme na to čo Barbara povedala o fotkách. Nižšie je doslovný prepis malej časti o fotkách v angličtine a môj hrubý preklad.

Ms. CORCORAN: Let me tell you, pictures are the name of the game. People shop by pictures. They are 10 times more important than even the words you use.

Pani CORCORAN: Poviem Vám, fotky sú to najpodstatnejšie. Ľudia nakupujú podľa fotiek. Tie sú 10 krát dôležitejšie ako slová ktoré použijete.

GUTHRIE: And the kind of camera you use even matters, right?

GUTHRIE: A typ fotoaparátu je tiež dôležitý, však?

Ms. CORCORAN: The kind of cameras, everything. You need a high definition camera that's going to take great shots. If you're not going to have professional photography done, which you certainly should, for between two and $500 is the average in the United States right now, you should definitely pick a sunny day and rent a wide-angle lens.

Pani CORCORAN: Typ fotoaparátu je všetko. Potrebujete kameru s velkým rozlíšením, ktorá odfotí perfektné fotky. Ak si nedáte spraviť profesionálne fotky, čo by ste si ale určite mali dať spraviť, za približne 200  -500USD, je dnes priemerná cena v Spojených Štátoch, tak si určite vyberte slnečný deň a prenajmite si širokouhlý objektív.

GUTHRIE: OK, because a lot of people now looking on their iPad or their iPhone.

GUTHRIE: OK, lebo veľa ludí si ich prezerá na  ich iPadoch a iPhonoch.

Ms. CORCORAN: Exactly. And you know what? These other photos just don't show up well there, so you've missed the whole boat.

Pani CORCORAN: Presne. A viete čo. Tie ostanté fotografie sa tam nezobrazujú dobre, takže vám ušiel vlak.

Ak chcete vidiet celé video tak je tu: link na video

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?